Najwspanialsze sporty świata

Sporty extremalne.

Napisany dnia: 2009 w tagach i kategoriach dodanych do tego wpisu:


Woda ma w sobie coś co pociąga wiele osób. Jest świetnym ośrodkiem rekreacyjnym. Można spędzić nad nią czas samemu lub z rodziną i nigdy się nie nudzić. Zwłaszcza w czasie upałów, plaże są pełne ludzi i bawiących się dzieci. Woda to także, świetne miejsce do uprawiania sportów, a przede wszystkim sportów ekstremalnych.

Niemalże na każdym akwenie wodnym czy rzece możemy uprawiać sporty ekstremalne. Na otwartych wodach, bardzo popularne są sporty na desce. Surfing, windsurfing lub kitesurfing mają w sobie wiele elementów ze sportów ekstremalnych. Są jednak typowe sporty ekstremalne jak hydrospeed. Sport ten również wykorzystuje deskę, jednak służy ona do spływu po rzekach. Jest to jeden z najmłodszych sportów ekstremalnych, uprawiany przez nieliczną grupę.

Bardzo często można narazić się na różne kontuzje, dlatego sport ten jest jednym ze sportów o dużym ryzyku. Głównym założeniem hydrospeedu jest spływanie dziką rzeką na plastikowej desce. Deska nie jest dużych rozmiarów, większa część naszego ciała wystaje poza nią. Dlatego ciało narażone może być na kontuje, do pływania na hydrospeed używa się specjalnych kombinezonów piankowych, których zadaniem jest ochrona przed niebezpieczeństwami. Sport ten nie wymaga wyjątkowej sprawności fizycznej, za to dostarcza wiele adrenaliny. Trudność tego sportu zależy od rzeki na jakiej będziemy płynąć. Jak wiemy rzeki bardzo się różnią może być o spokojnym nurcie lub też bardzo wzburzona. Warto zwrócić tutaj uwagę na to, aby nie przerosła ona naszych umiejętności. Na początku warto skorzystać z rady instruktora i spróbować spływów pod jego okiem na niezbyt zburzonej rzecze. Ten sport ekstremalny daje wiele wrażeń, a zwiększony poziom adrenaliny to coś normalnego.

Dla wszystkich którzy lubią sporty na desce zawsze mogą spróbować hydrospeed. Jest to nowatorski sport ekstremalny i być może okazać się dobrym sportem do propagowania go w śród innych sportowców ekstremalnych. Jak widać nie tylko windsurfing lub surfing musi być ekstremalny.

Podobne posty na blogu sport:

Ludzie bardzo często szukają wielu wrażeń i są ciekawi nowości. Mają duża skłonność do ryzyka a adrenalina daje im niesamowite uczucie satysfakcji. Każdy choć raz w życiu przeżył ekstremalna sytuacje i wie iż jest to pomimo wielkiego strachu coś co pociąga. Dlatego też ludzie wymyślili sporty ekstremalne. Sporty ekstremalne to sporty które są na granicy […]