Najwspanialsze sporty świata

Różne sporty ekstremalne.

Napisany dnia: 2009 w


Na świecie istnieje dziesiątki sportów ekstremalnych. Spróbujmy się przyglądnąć stosunkowo nowym sportom wodnym i tym bardzo popularnym, które potrzebują wody. Jednym z takich sportów jest windsurfing. Windsurfing ma wiele elementów ekstremalnych przede wszystkim w stylu racing czy free style. Wykonywane akrobacje wymagają wielkiej zręczności oraz dużego doświadczenia. Sport ten dostarcza wyjątkowo dużo adrenaliny. Innym bardzo popularnym sportem, ale już nieco odmiennym jest rafting. Sport ten jest ostatnio niezwykle popularny i praktykowany wszędzie tam gdzie zburzona jest rzeka. Nie jest to nic innego jak spływy na pontonie lub kajaku w dół rwącej rzeki. Sport ten jest polecany dla każdego kto szuka adrenaliny przy niedużym ryzyku. Innym bardzo ciekawym sportem jest water-ski. Narty wodne stały sie ostatnio bardzo popularne, również z tego względu iż mogą go uprawiać także niepełno sprawni. Water-ski nie jest sportem zbyt trudnym i ma różne stopnie trudno, zapewnia wiele wrażeń oraz podnosi adrenalinę. W zależności od stopnia zaawansowania, możemy pokusić się o szybszy rajd na nartach. Jednym z bardzo dużych plusów tego sportu jest to iż wystarczy nam jakikolwiek większy akwen aby pojeździć na nartach wodnych. Stosunkowo nowym sportem wodnym o charakterze ekstremalnym jest hydrospeed. Sport ten to spływanie na plastikowej desce w dół rzeki. Jest to sport który dopiero się rozwija.

Jest to dosyć niebezpieczny sport gdyż można narazić się na wiele kontuzji, nawet stosowanie kombinezonów piankowych nie uchroni nas przed odrapaniami oraz guzami. Są to jednak uroki sportów ekstremalnych, niemal każdy niesie w sobie ryzyko oraz możliwość kontuzji. Jednak satysfakcja oraz ogromna dawka adrenaliny powoduje, iż sportów tych nie da się nie uprawiać.

Sporty ekstremalne mają coraz więcej zwolenników i są coraz to bardziej popularne, wraz z popularnością powstaje coraz to więcej dyscyplin, choćby tak ekstremalna dyscyplina jak prasowanie na wysokości, które ma zwolenników na całym świecie i pomimo swojego absurdu jest bardzo ekscytujący.

Podobne posty na blogu sport:

W Polsce coraz więcej osób chce jeździć na nartach poza trasami. Nie interesuje ich jazda w dół stoku i znów wyciągiem na górę. Chcą spróbować tras nieznanych nikomu. Celem takich osób jest też pierwszy zjazd, chcą wiedzieć, że to oni zostawili na danym stoku pierwszy ślad. Przy stokach ogólnodostępnych jest to raczej niemożliwe. Ale nie […]